Loading...

Z důvodu situace kolem viru Covid-19 dočasně rušíme možnost osobního odběru ve Vršovicích i Holešovicích. Věříme, že se situace brzy zlepší a osobní předání obnovíme.

×

Značky, které u nás najdete

Almawin, AlvaBenecos, Fichema, LaveraMýdlovarNobilis Tilia, NordicsPurity VisionSaloos, SonettTierra VerdeUrterkramWolfberry

 

ALMAWIN

Značka Almawin garantuje maximální přírodnost, jednoduchost a hlavně účinnost – tyto tři zásady jsou totiž pro Almawin nejdůležitější.
Cílem je, aby přírodní drogerii mohl používat každý a nemusel se trápit nad špatným výsledkem. Výrobky jsou pro své nedráždivé složení navíc vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou.

Motivací pro vznik výrobků Almawin byl růst alergických onemocnění a zvyšující se znečištěni životního prostředí.
Zároveň je přihlédnuto k časové vytíženosti zákazníků – na jedné straně potřebují prát a uklízet ekologicky, na druhé straně rychle a bez komplikací. Aby naplňoval tuto vizi, Almawin neustále sleduje vývoj nových ingrediencí a zlepšuje složení.

Všechny použité suroviny jsou rostlinného původu, pokud možno s bio certifikací. Výrobky jsou vysoce koncentrované, a proto balení vydrží déle a je účinnější.
Neobsahují suroviny z ropy, fosfáty, barviva či optická bělidla a jsou 100% biologicky rozložitelné. Certifikováno EcoGarantie.

 

ALVA

Přírodní kosmetika alva nabízí široké spektrum výrobků: denní péčí počínaje a specialitami z tea tre oleje konče.
Unikátní je hydratační systém s dvojím efektem, který naleznete v řadě pro muže: For Him, v pečující řadě proti vráskám – BIO Rakytník či řadě Daily Care.
Velmi oblíbené jsou deo krystaly, které dokáží ochránit i při silném pocení.
Trápí-li vás akné a nic zabírá, zkuste řadu Rhassoul z marockého jílového kamene, pomohla zatím každému.

Alva ponechává suroviny v původním stavu, a tím jde daleko za hranice pouhé péče o pokožku: Harmonická kombinace jednotlivých ingrediencí vede k dermatologicky vysoce účinnému synergickému efektu.
Suroviny jsou pokožkou skvěle přijímány a mohou tak být vynikajícím způsobem zhodnoceny.

 

BENECOS

V roce 2008 manželé Stephen a Silvie Beckerovi založili společnost cosmondial GmbH & Co. KG.
Oba měli jasnou představu o tom, že jejich přírodní kosmetika musí být přírodní, musí splňovat požadavky na kvalitní kosmetiku a držet krok s dobou a musí být dostupná všem. Začali vyvíjet přírodní kosmetiku, která bude splňovat jejich představy.
Tak v roce 2010 v Německu spatřila světlo světa kosmetika benecos.

Na podzim roku 2012 jsme na trh uvedli veganskou pečující řadu NATURAL CARE. Zákazníci si ji velice oblíbili, a proto jsme se se rozhodli její nabídku v červnu 2015 rozšířit o nové produkty a vůně a obaly produktů benecos získaly “novou tvář”. Na jaře a na podzim pravidelně rozšiřujeme sortiment. Sledujeme nové trendy, posloucháme přání zákazníků a rozšiřujeme škálu barev i jednotlivých produktů, vždy ovšem zachováváme stejně vysokou kvalitu.

KVALITA je u benecos NA PRVNÍM MÍSTĚ
Naše produkty jsou certifikovány podle směrnice BDIH pro kontrolovanou přírodní kosmetiku a neobsahují parafíny, parabeny, silikony, PEG či syntetické vonné látky a barviva.
Stejně jako kvalitní ingredience je pro nás důležitá i ochrana zvířat. Je bez diskuze, že pokusy na zvířatech nejsou pro nás, jako výrobce certifikované přírodní kosmetiky, v souladu s naší firemní i životní filozofií.
Produkty benecos nesou pečeť BDIH pro kontrolovanou přírodní kosmetiku*. Jedna z podmínek pro získání certifikace BDIH je, aby se během výroby ani vývoji produktů neprovádělo testování na zvířatech. Navíc jsme na seznamu PeTa pro kosmetiku bez testování na zvířatech.

Benecos laky na nehty HAPPY NAILS nemají pečeť BDIH a jsou tedy jedinou výjimkou v našem sortimentu. Úmyslně jsme se takto rozhodli, abychom co největšímu počtu zákaznic umožnili používání laku bez komplikací a zároveň nabídli méně agresivní alternativu. Laky na nehty benecos HAPPY NAILS jsou tedy dostupné v tzv. “5-free” složení.
Je už jen třešničkou na dortu, že všechny naše laky jsou veganské. benecos sází na veganské produkty.
Tam, kde je to možné bez ztráty na kvalitě, se naše produkty obejdou bez živočišných produktů (např. bez včelího vosku).

 

FICHEMA

Společnost FICHEMA s.r.o. byla založena roku 2013 jako pokračování společnosti Mgr. Jan Fiala - FICHEMA, která byla založena v roce 2001.

Její hlavními cíly je
- zajistit lidem dostupnost chemikálií technické, potravinářské i farmaceutické kvality za rozumnou cenu

- vzdělávat v oblasti užité chemie - jak. např. snadno a levně čistit či prát. Dále podpořit nezávislost lidí na drahých komerčních přípravcích.

- ukazovat alternativní účinné cesty

- přiblížení chemie lidem jako prostředku, jak neutrácet hodně peněz za neúčinné prací a čísticí prostředky a bazénovou chemii

Lepší vzdělání lidí v oboru chemie = spousta ušetřených peněz za značkové prostředky = zvýšení životní úrovně a větší nezávislost na reklamách.

 

LAVERA

Lavera je světoznámá německá značka přírodní a bio kosmetiky, která se jako jedna z prvních dostala i do řetězců drogerií. Její vysoká kvalita a příznivé ceny způsobily, že se na přírodní kosmetiku začalo více zákazníků dívat jako na finančně přijatelnou variantu nepřírodních (chemických) prostředků vyráběných petrochemickým a kosmetickým průmyslem.

Pro všechny typy pleti, včetně té nejcitlivější.
Historii firmy začal psát v roce 1975 Thomas Haas, u něhož se v raném dětství objevila neurodermititida. Protože ale tato nemoc byla tehdy ještě velmi málo známá, lékaři mu nedokázali účinně pomoci. A tak se malý Thomas záhy začal zabývat tím, co vlastně předepsané krémy a konvenční kosmetika obsahují a proč mu nedělají dobře.
Během svých studií potom za pár let otevřel jeden z prvních obchodů se zdravou výživou, sám si pěstoval rostliny, vyráběl bylinné výtažky a vyvíjel své první receptury. Jeho první výrobek byl balzám na rty. Fungoval tak dobře, že ho má Lavera v nabídce stále.
Jak sám říká: Sám potřebuji tu nejčistší a nejcitlivější péči, proto kladu velký důraz na to, aby naše přípravky poskytovaly dlouhodobou ochranu a aby nedráždily ani alergicky reagující pleť.
I to je jeden z důvodů, proč lavera neustále hledá nové ingredience i výrobní postupy s cílem pomoci problematické pleti.

Z rodinné firmy světovou špičkou
Firma Laverana GmbH začínala jako malý rodinný podnik na jednom statku poblíž Hannoveru a v průběhu doby se změnila ve firmu se stovkou zaměstnanců, která dnes vyrábí kontrolovanou přírodní kosmetiku ve vlastních prostorách v krásné oblasti Deistergebirge. Cílem značky je nabídnout kvalitní kosmetikou s čistě přírodním složením, která je vhodná pro citlivou a alergickou pokožku, stejně tak i pro děti a naše nejmenší.

Nejvyšší kvalita zaručená certifikací
Přírodní kosmetika lavera nikdy nedělala kompromisy v kvalitě. 100% přírodní ingredience a účinné kombinace bylin jsou základem jejího složení.
Kromě certifikátu NATRUE, zaručující kvalitu a přírodnost výrobku i všech použitých ingrediencí, se lavera pyšní mnoha oceněními mezinárodních porot či nejlepšími hodnoceními v eko testech.

 

MÝDLOVAR

V roce 2019 se rodina Almqvist, zejména kvůli náročné péči o nemocného prcka, rozhodla, že budou ve větším vařit mýdla na praní a na kosmetiku, která vyráběli už několik let pro své dříve ekzematické děti.
Rozhodli, že pokud jim obchod trochu půjde, odejdou z práce a konečně budou dělat pro svého nejstaršího všechno to navíc, co potřebuje, a na co potřebují moře času. Díky Vám všem to teď je možné!

Řekne se mýdlo, jaképak copak, ale je toho hodně, co může mýdlo udělat pro nebo proti naší pokožce. A to i když mluvíme jen o mýdle tuhém, protože to tekuté, nabité konzervačními a jinými alergizujícími složkami, to už je daleko za horizontem šetrné kosmetiky vůči nám a přírodě.
Co je tedy na mýdlech z Mýdlovaru nejlepší?
Jednoznačně je to kvalita složení z vybraných zdrojů, promyšlená pro různé typy pokožky i kožní neduhy. Mýdlo pro miminka, na obličej, na vlasy, pro muže, pro pleť zralou, ekzematickou i suchou, ale také na praní, mytí nádobí a další úklid.

Mýdla voní jen esenciálními oleji a barví jen rostlinnými barvivy, jsou tedy plně non-toxic.
Nechte se okouzlit kakaovým a bambuckým máslem, konopným a vavřínovým olejem, extraktem z měsíčku lékařského... A poznejte rostlinná barva indigo, alkanna, marocký či růžový jíl, esenciální olej z levandule, skořice, citronové trávy...

V naší mydlárně nám nejvíc na srdci leží příroda. Chceme jí našimi mýdly pomáhat - osvobozovat od tekutých prostředků, využívat co nejvíce lokálních surovin, mýdla i přepravní obaly balit ekologicky - do recyklovaných obalů.
Naše mýdlo se může stát přítelem celé vaší domácnosti, a tak vše, co vypustíte ven, bude netoxické pro vodní organismy.
Mýdlo na vlasy, na tělo, na praní i na nádobí...
Mýdlo pro srdce s radostí pomáhat.

 

NOBILIS TILIA

Společnost Nobilis Tilia se zabývá výrobou aromaterapeutické kosmetiky, vzděláváním a osvětovou činností v oboru aromaterapie od roku 1994.
Společnost odmítá z principu živočišné suroviny a pokusy na zvířatech a jedinou živočišnou surovinou ve výrobcích je cenný a účinný včelí vosk. Maximálně využívá suroviny z ekologického zemědělství (bio).
Vyrábí bez syntetických a konzervačních látek, a kdykoliv je to možné, jsou produkty 100% přírodní. V případě nutnosti konzervace využívají vlastní, speciálně vyvinutý konzervační systém.

Zakladatel firmy PaedDr. Zbyněk Šedivý vystudoval Přírodovědeckou fakultu a Fakultu tělesné výchovy a sportu na Karlově univerzitě v Praze. Od roku 1990 se profesionálně věnuje poznávání léčivých rostlin i jejich vlivem na člověka a jeho celkový vzhled. Svou práci zakládá na antroposofickém principu dle R. Steinera a jeho snaze začlenit člověka do existence živých systémů na této planetě.
V roce 1994 založil značku aromaterapeutické kosmetiky Nobela, již pak přejmenoval na Nobilis Tilia - Krásná Lípa (podle města, které tvoří centrum nádherné přírodní oblasti Českosaské Švýcarsko).
V Krásné Lípě sídlila firma v pronájmu až do roku 2003, kdy se přestěhovala do Vlčí Hory, kde sídlí dodnes.

O rok později se z Nobilis stává společnost s ručením omezeným a k dr. Šedivému se přidávají Adéla a Petr Zrubečtí. Firma začíná expandovat do zahraničí - nejdřívena Slovensko a pak do Anglie, Francie, Japonska, na Tchaj-wan a do dalších států.
Obchodní zájem společnosti je dosti široký a zahrnuje nejen prodej surovin pro výrobu vlastní kosmetiky, prodej kvalitních rostlinných olejů a éterických olejů, z nichž část je k dispozici v bio kvalitě, ale rovněž vlastní autorskou kosmetiku.
Ta se vyrábí přímo ve Vlčí Hoře v prostorách firmy, kde je zároveň balena a je odtud rozesílána zákazníkům.
V rámci firmy funguje výkonná laboratoř, která se věnuje vlastnímu výzkumu účinnosti a bezpečnosti jejich kosmetiky.

 

NORDICS

Mladá Bulharská firma Nordics se rozhodla skoncovat s množícím se odpadem z plastových zubních kartáčků. 
Vyvinuli a vyrábí zubní kartáčky z bambusu, které balí do recyklovaného papíru, dokonce i štětinky a vnitřní obal je vyroben z recyklovaného nylonu, který je plně rozložitelný.

 

PURITY VISION

Značka PURITY VISION přináší moderní výrobky uspokojující dnešní potřeby i trendy. Spojuje nejnovější vědecké poznatky spolu s tradičními a časem prověřenými postupy.
Hlavním cílem výrobků PURITY VISION je nabízet nejvyšší možnou kvalitu a zároveň přátelskou cenu, aby o své zdraví a krásu mohl dbát opravdu každý. Podporuje sociální projekty v rozvojových zemích, po celém světě sleduje trendy ve výživě a v péči o lidské zdraví.
Hledá v nejmodernějších laboratořích a inspiruje se moudrostí prastarých kultur - to nejlepší a nejúčinnější vám pak přináší pod značkou PURITY VISION.

Výrobky jsou pokud možno certifikovány v BIO kvalitě, a protože jsou skutečně 100% přírodní, dají se některé využít mnoha způsoby – jako kosmetické přípravky nebo jako suroviny k vaření a pečení.
Respektují ekologické hledisko jak při výrobě, tak při přepravě a prodeji. Značka PURITY VISION představuje hodnoty, jako jsou kvalita, spolehlivost, šetrnost a naděje pro zemi a lidstvo.

 

SALOOS

Značka Saloos vznikla jako rodinná firma v roce 1993 a postupně se vypracovala na významného výrobce přírodní certifikované kosmetiky v České republice.
Od počátku se zaměřila na využití vůní a účinků rostlin na člověka a v oboru aromaterapeutické biokosmetiky se rychle dostala mezi špičku.

Tělové, esenciální a masážní oleje Saloos splňují všechny náročné požadavky kladené na péči o krásu a zdraví. Saloos oleje lisované za studena pak obsahují nejvyšší množství přírodních látek a představují skutečně výjimečnou péči, vhodnou i pro nejmenší.
Mezi ty nejoblíbenější patří určitě ricinový nebo arganový olej Saloos.
Saloos kosmetika poskytuje kompletní řady pro pleť obličeje i pokožku těla a příjemným způsobem pečuje o celkovou pohodu. Obohatí váš každodenní život a pomůže vám snadno dosáhnout harmonie těla i duše.

Poctivost a nejvyšší míra zodpovědnosti provází Saloos od samého zrodu značky. Velmi si zakládají na výběru všech surovin od prověřených dodavatelů. Pojí je s nimi dlouhodobé vztahy stejně jako orientace na prvotřídní kvalitu.
Pro své výrobky nikdy nepoužívají levné náhražky jako např. sojový olej a pracujeme pouze s oleji lisovanými za studena.

 

SONETT

Sonett je již od roku 1977 pionýrem na poli ekodrogerie, tedy drogerie, která je šetrná k životnímu prostředí i k lidskému organismu.
Sonett vyrábí prací prášky, tekuté čistící prostředky, tablety do myčky a další účinné výrobky pro čistou domácnost. Ve výrobcích najdete ve stále větší míře suroviny z dynamického nebo ekologického zemědělství, jako např. olivový, řepkový či kokosový olej, palmový tuk nebo éterické oleje.
Produkty Sonett jsou tedy stoprocentně biologicky rozložitelné a nealergenní. Proto jsou bezpečné i pro citlivější pokožky alergiků nebo dětí.

 

TIERRA VERDE

Tierra Verde s.r.o. byla založena v roce 2008 a je československou společností bez zahraniční účasti.
Vyvíjí výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejpříznivějším vlivem na člověka, společnost a planetu.
Zakladatelkou společnosti je Nataša Foltánová, která hledala šetrnou drogerii a zaujaly ji mýdlové ořechy, které se staly základem její šetrné eko drogerie.
S láskou a úctou k zemi vyrábí ekologickou drogerii YELLOW & BLUE, menstruační kalíšky GAIA CUP, biobavlněné produkty CASA ORGANICA výrobky z recyklovaných materiálů BORN AGAIN, kosmetické výrobky a pomůcky MAMA NATURA a také osvěžovače vzduchu TIERRA VERDE.

Věříme, že svět ve kterém žijeme, si tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími. Každé dnešní rozhodnutí, každý čin je volbou toho, jak chceme, aby náš svět vypadal zítra.
Svoboda volby je zároveň i projevem zodpovědnosti k sobě samým i ke světu kolem nás.
Naší jistotou je vědomí, že vždycky existuje alternativa.
Naším cílem je (znovu)objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a Planetu.

Lidé z Tierra Verde

 

URTEKRAM

Společnost Urtekram byla založena roku 1972 a dnes sídlí v Mariageru v severním Jutsku, v jedné z nejkrásnějších částí Dánska.
Během 30 let se řada produktů Urtekram rozrostla a nyní obsahuje velmi širokou paletu čistě přírodních produktů. Sortiment značky se dnes navíc už neomezuje jen na přírodní pečující kosmetiku pro každého, ale nabízí i potraviny a koření z ekologického zemědělství.
Společnost nepřipouští používání pesticidů, síry nebo ropy, protože to by negativně ovlivnilo kvalitu výrobku, zdraví a přírodu.
Všechny produkty jsou vyráběny ze surovin 100% rostlinného původu. Produkty jsou vyráběny v moderních prostorách při použití ekologicky nezávadných výrobních metod.

V Urtekramu produkty nejsou v žádné fázi procesu výroby testovány na zvířatech. V současné době je Urtekram hlavní dánský výrobce přírodní tělové kosmetiky a patří mezi největší výrobce bio kosmetiky v celé Skandinávii.
Urtekram nabízí čistě přírodní pečující kosmetiku, bez konzervantů, chemických složek, derivátů ropy, která nebyla testována na zvířatech.
Kosmetika Urtekram má certifikát přírodní kosmetika Ecocert a kvalitou jednotlivých produktů si můžete být jistí.

 

WOLFBERRY

Wolfberry je český dovozce a výrobce progresivních potravin, přírodních doplňků a superpotravin. Nabízí bio, raw a 100% organické produkty, které jsou zdrojem živin a zdraví prospěšných látek. 
Suroviny jsou dováženy z celého světa od místních pěstitelů a farmářů, zaručují tak tu nejvyšší jakost, nejen samotných surovin, ale také zpracování a blahodárných účinků na vaše tělo.
Firma se řídí mottem ,,Synergy of nature", a proto dbají na to, aby jejich produkty byly v rovnováze s přírodou a jejím ekosystémem. 
Wolfberry nabízí také eko drogerii zaměřenou na péči o pokožku, ústní hygienu, ale také ekologické čisticí a dezinfekční prostředky.