Loading...

Z důvodu situace kolem viru Covid-19 dočasně rušíme možnost osobního odběru ve Vršovicích i Holešovicích. Věříme, že se situace brzy zlepší a osobní předání obnovíme.

×
Mýdlo z Aleppa 5 % (v krabičce 190 g)

Mýdlo z Aleppa 5 % (v krabičce 190 g)

skladem 2 - 4 kusy

Potřebuji víc kusů
Výrobce: Tierra Verde

EAN: 8595691810493

119 Kč

Tradiční mýdlo z Aleppa s vavřínovým olejem 5 %. Nenápadné mýdlo s fascinující historií a jedinečnými účinky na pokožku.

Aleppské 100% přírodní mýdlo je díky svým mimořádným účinkům vhodné pro každodenní používání a pro všechny typy pokožky.
Můžete jím umývat obličej, tělo i intimní partie.
Využijete ho i při péči o vlasy, pomáhá při onemocněních vlasové pokožky včetně lupů (doporučujeme doplnit přírodním kondicionérem s kyselým pH).

Na povrchu zlatavě hnědé, uvnitř světle až tmavě zelené, na omak mastné, plus specifická zemitá vůně – tak vypadá jemné mýdlo z čistě přírodních surovin, které aleppští mydláři vyrábí již téměř 4 000 let z olivového a vavřínového oleje.

Olivový olej pěstí a zvláčňuje. Vavřínový olej čistí, hojí a pomáhá zklidňovat problematickou pleť a kožní onemocnění (akné, ekzémy, dětské opruzeniny). Čím vyšší je obsah vavřínového oleje v mýdle, tím je jeho blahodárné působení silnější.

V některých případech ale může vavřínový olej vyvolat alergickou reakci.
Naše mýdlo s 5% obsahem vavřínového oleje je vhodné pro všechny, kdo preferují velmi jemná a čistě přírodní mýdla. Je ideální i pro první vyzkoušení, pokud trpíte kožními potížemi a chtěli byste používat produkty s vyšším obsahem této suroviny.

Uchovávejte mýdlo na suchém místě. Pokud dlouho zůstává ve vlhku, rozmočí se a na povrchu se vytváří gel.
 

Jak se vlastně nejstarší mýdlo na světě vyrábí?

Suroviny i postup výroby aleppského mýdla zůstávají i po staletích stejné. Olivový a vavřínový olej, voda a hydroxid sodný se nejdříve vaří v obrovských kotlích, poté se tmavě zelený mýdlový roztok rozlije na podlahu vysoušecí komory a nechá ztuhnout.
Následuje ruční řezání na úhledné krychličky a šest až devět měsíců sušení na vzduchu.

V Sýrii se toto jemně pěnící mýdlo používá i v tradičních lázních, jejichž tradici založili Římané v době, kdy se tato oblast stala jejich provincií. Křižáci přinesli poznatky o výrobě aleppského mýdla do Evropy, kam se brzy začalo vyvážet. Ve Francii po jeho vzoru vyvinuli známé marseillské mýdlo. Ale pouze originální suroviny a postup zpracování dodávají aleppskému mýdlu jeho jedinečné zvláčňující účinky.

Složení: Olea Europaea Fruit Oil, Aqua, Laurus Nobilis Leaf Oil, Sodium Hydroxide.

Bezpečnostní opatření: Suroviny pro výrobu našich produktů volíme tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety.
Netestujeme na zvířatech.
Tento výrobek NEobsahuje parabeny, konzervanty, parfemaci, barviva, ropné deriváty ani živočišné tuky.
Uchovávejte mimo dosah dětí.
Použitý obal po důkladném vyprázdnění odevzdejte do tříděného odpadu.

119