Loading...

Heřmánkový odličovač nejen na odličování

28.09.2020 18:13

Nepatřím zrovna mezi ty, kdo se pravidelně líčí. Vlastě se spíš pravidelně nelíčím.
I proto jsem tak nějak neměla potřebu vyrábět cokoliv na odličování.
Nedávno mě ale nadchly háčkované odličovací tampónky, a protože ráda háčkuji, nedaly na sebe dlouho čekat.
A abych to měla komplet, prostě jsem musela přijít s nějakým odličovačem. A tady ho máte.

Ingredience:

Tenhle recept je tak snadný, až je to geniální.
Nejdříve si připravíme odvar z heřmánku tak, že vezmeme jednu vrchovatou lžíci sušených heřmánkových květů, a zalijeme ji čtvrt litrem horké vody. Takto necháme alespoň 15 minut louhovat. Potom přecedíme a necháme trochu vychladnout.
Pak vezmeme všechny ingredience a vlijeme a vkapeme je do připravené čisté lahvičky, která má v ideálním případě rozprašovač.
No a to je celé.

Vždy těsně před tím, než budeme chtít odličovač použít, lahvičkou pořádně zašejkujeme, aby se nám voda s olejem promísila.
Pak nastříkáme směs na obličej nebo na jakoukoliv jinou část těla, kterou chceme odlíčit, a odličovacím tampónkem líčidla setřeme.

Nejen, že vás tahle bezva směs pomůže odlíčit, ale taky vaši pleť skvěle hydratuje.
Takže ji na sebe můžete nastříkat i když se zrovna nebudete muset odličovat. Směs pak neoplachujte, jen ji nechte do pokožky vsáknout.

Pokud máte pocit, že by vám konopný olej ve směsi nemusel zrovna vyhovovat, mrkněte na popis hned devíti olejů, ze kterých si určitě ten pravý vyberete.
A jestli mermomocí chcete, přidejte si do směsi i nějaký ten esenciální olej. Nicméně podle mě, je to celkem zbytečné. Ale je to jen na vás.

Heřmánek je mimo jiné skvělý na kožní vyrážky, akné, špatně se hojící rány a poškozenou pokožku. Použít ho můžeme ve formě odvaru i pro posílení vlasů, snížení mastnoty vlasů a tvorby lupů. Pro zklidnění a péči o celé tělo, je vhodné ho použít i do koupele.

Konopný olej je malý zázrak obsahující mimo jiné velké množství nenasycených mastných kyselin. Pleť příjemně regeneruje a skvěle působí na ekzémy, akné, i další kožní problémy. Je vhodný pro všechny typy pleti, pro dospělé i malé děti.

Vitamín E je důležitý pro ochranu kožních buněk. Je skvělým pomocníkem proti stárnutí kůže nebo před UV zářením. Pleť krásně hydratuje a pomáhá snížit výskyt vrásek. Navíc pomáhá prodloužit životnost produktů.

FB komentáře