Loading...

Z důvodu situace kolem viru Covid-19 dočasně rušíme možnost osobního odběru ve Vršovicích i Holešovicích. Věříme, že se situace brzy zlepší a osobní předání obnovíme.

×

9 skvělých olejů pro vaši pleť

11.10.2020 19:27

Nedávno jsem se známou řešila, že má citlivou suchou pleť s ekzémy, používá různé krémy a séra, ale nic z toho jí nepomáhá. Začala jsem tedy brousit po internetech se snahou najít nějaké řešení.
Jedněmi z prvních variant, které na mě vyskočily, byly nějaké zázračné krémy za hodně moc peněz, které z duše nesnáším. Po rychlém zorientování jsem se rozhodla, že zkusím vyrobit vlastní krém přímo na míru.

Přírodních olejů pro výrobu krémů je nepřeberné množství. Některé najdete ve své kuchyni, o jiných jste možná ještě neslyšeli. Některé jsou vhodné spíš pro suchou pokožku, některé naopak pro mastnou. Některé zanechají dlouhodobý pocit mastnoty, jiné se vcucnou než řeknete švec.
Na co se tedy ten který hodí?

Mrkněte na následující seznam a sami vyzkoušejte, který z olejů vám sedí nejvíc.

makroklid - pleť - mandlový olej

Mandlový olej

Vhodný pro všechny typy pokožky a citlivou pleť.
Velice jemný olej, který je vhodný na tvář i celé tělo. Obsahuje spoustu vitamínu E, který pokožku hojí a chrání. Mandlový olej uklidňuje, regeneruje a vyživuje.

Mandlový olej je vhodný jako základový olej pro přípravu tělových olejů, krémů i másel. Je možné ho použít také přímo na pokožku pro její hydrataci, jako masážní olej nebo vlasový zábal.

makroklid - pleť - kokosový olej

Kokosový olej

Vhodný pro všechny typy pokožky.
Kokosový olej je velice příjemně vonící hydratační olej. Získává na oblibě jak v kosmetice, tak v kuchyni. Kokosový olej obsahuje veliké množství antioxidantů a mastných kyselin, které se dostanou hluboko do pokožky a dokáže pokožku pročistit.

Kokosový olej se hodí zejména do hydratačních krémů nebo odličovačů. Dá se použít také přímo na pleť, kterou krásně zvláční, vyčistí a provoní. Hodí se na masáže i péči o vlasy.

makroklid - pleť - konopný olej

Konopný olej

Vhodný pro všechny typy pokožky a citlivou pleť.
Konopný olej je malý zázrak obsahující mimo jiné velké množství nenasycených mastných kyselin. Pleť příjemně regeneruje a skvěle působí na ekzémyakné, i další kožní problémy.

Je vhodný pro všechny typy pleti, pro dospělé i malé děti. Konopný olej lze použít do mastí i samostatně. Lze ho vmasírovat do vlasů. Je vhodný i do kuchyně.

makroklid - pleť - olivový olej

Olivový olej

Vhodný pro všechny typy pokožky, hlavně pro suchou kůži.
Neuvěřitelně výživný olej, využívaný pro výživu pokožky již od starověkého Egypta. Olivový olej obsahuje spoustu antioxidantů, vhodných pro hloubkovou výživu, ochranu a hojení pokožky.

Olivový olej se, kromě vaření, hodí pro pokožku a vašim vlasům dodá hebkost a lesk. Lze jej použít do mastí, pleťových olejů nebo přímo na pokožku.

makroklid - pleť - avokádový olej

Avokádový olej

Vhodný zejména pro suchou a citlivou pokožku.
Báječný olej vhodný na problematickou pleť. Je velice výživný, plný bílkovin a antioxidantů. Pomáhá léčit kožní problémy, jako jsou vyrážky nebo spáleniny. Zvyšuje produkci kolagenu a krásně zjemňuje pokožku.

Olej se hodí do tělových krémů i olejů. Můžete jej použít také přímo na pokožku, vmasírovat do vlasů, nebo aplikovat přímo na kožní problém. Hodí se také k vaření.

makroklid - pleť - makadamiový olej

Makadamiový olej

Vhodný pro suchou a zralou pokožku.
Makadamiový olej obsahuje veliké množství mastných kyselin, které napomáhají regeneraci buněk. Jde o lehký olej, který nezanechává silný masný film, ale pokožku krásně hydratuje. I proto je příjemné použít ho přímo na pokožku.

Makadamiový olej je možné přimíchávat do krémů nebo používat přímo na pokožku. Je vhodný do vlasů a na suchou pokožku nebo kožní problémy.

makroklid - pleť - arganový olej

Arganový olej

Vhodný pro suchou a zralou pokožku.
Arganový olej je právem označován za marocké zlato. Je velice výživný a báječně regeneruje suchou a zralou pleť. Hodí se také na pomoc proti ekzémům a lupénce.

Arganový olej se s oblibou přidává do krémů i tělových mlék. Můžete ho použít přímo na pokožku nebo také vmasírovat do vlasů pro jejich jemnost a lesk.

makroklid - pleť - hroznový olej

Hroznový olej

Vhodný pro normální a mastnou pleť.
Lehký olej získávaný ze semínek hroznů obsahuje velké množství vitamínu E a C a antioxidantů. Vyživuje pokožku a vyvažuje produkci oleje v kůži – hodí se pro pleť náchylnou k akné.

Hodí se k výrobě krémů nebo míchání s dalšími oleji a na masáže. Hroznový olej není moc mastný, takže je příjemné použít ho samostatně přímo na kůži, zejména na obličej, kde nezanechává pocit mastnoty.

makroklid - pleť - slunečnicový olej

Slunečnicový olej

Vhodný pro všechny typy pleti.
Slunečnicový olej se kromě vaření hodí jako pleťový a tělový krém. Je vhodný pro sušší a poškozenou pokožku, které pomáhá od akné i ekzémů. Díky velkému obsahu vitamínu E báječně hojí a regeneruje.

Slunečnicový olej se hodí pro péči o pokožku celého těla, vlasové zábaly a výborná jídla.

Našli jste v seznamu olej, který by vám mohl třeba alespoň částečně nahradit drahou kosmetiku?

Pokud budete některý z olejů kupovat, ať už pro přímou spotřebu, tak pro výrobu krémů, ohlížejte se po olejích panenskýchlisovaných za studenanerafinovaných.
Samozřejmě můžete koupit i tepelně či chemicky ošetřené oleje, ale nebudou tak kvalitní, což by byla škoda.

Držím palce při výběru a nebojte se pochlubit, pokud si z olejů sami něco vyrobíte.