Loading...

Z důvodu situace kolem viru Covid-19 dočasně rušíme možnost osobního odběru ve Vršovicích i Holešovicích. Věříme, že se situace brzy zlepší a osobní předání obnovíme.

×

Skvělá mast jen ze dvou surovin

01.11.2020 21:12


Asi už všichni víme, že nejen přes zimu naše pokožka trpí. A nemusí být vlastně ani moc zima, ale i moc horko, moc sucho, moc manuální práce, moc práce s papírem…
Je tedy dobré o svou pokožku průběžně pečovat.
Není ale potřeba používat předražené krémy či masti. Není ani potřeba vyrábět si takovou mast či krém ze spousty nejrůznějších surovin.
Pro tento recept stačí vlastně suroviny jen dvě.

Návod na jemnou mast:

Výroba této zázračné masti snad už nemůže být snazší.
Nejdříve si připravíme vodní lázeň. Stačí využít koflík s vodou, kterou dáme zahřívat, a do tohoto koflíku s vodou dáme další koflík, ve kterém budeme suroviny rozpouštět.

Když máme vodní lázeň pěkně zahřátou, necháme v ní nejdřív rozpustit bambucké máslo (můžeme použít ve stejném poměru i mango máslo).
Když je máslo rozpuštěné, přidáme k němu ještě kokosový olej, který se nám velmi rychle také rozpustí.

Rozpuštěnou směs pěkně promícháme. Nejlépe mixérkem/mixérem.
No a zchladíme jí třeba v lednici na nižší teplotu.
Po několika minutách z lednice vyndáme, a znovu promiujeme. (Klasickým velkým mixérem to jde o poznání snadněji, než malým mixérkem na smetanu do kávy.)
V tuto chvíli můžeme přidat pár kapek esenciálního oleje. Znovu uložíme na několik minut do lednice.
Když se nám ze směsi vychladí tužší hmota, znovu pomixujeme, čímž vznikne jemá, lehce nabíratelná a roztíratelná hmota.
Přestože je tato mast složená výhradně z olejů, je díky našlehání krásně jemná, a rozhodně nepůsobí těžkopádně. Při kontaktu s pokožkou se navíc krásně rozpouští a snadno se roztírá.
Dá se použít na ruce, jemné ranky a oděrky, nebo na celé tělo.

Bambucké máslo vzniká ze semen máslovníku afrického. Je plné vitamínů a mastných kyselin. Vaší pokožku bude krásně zjemňovat a hydratovat. Je také vhodné k léčbě kožních onemocnění, spálenin i skvrn.

Kokosový olej obsahuje veliké množství antioxidantů a mastných kyselin, které se dostanou hluboko do pokožky. Jde o silně antimikrobiální látku, která dokáže vyčistit i pokožku. Pleť krásně zvláční, vyčistí a provoní.