Loading...

Kokosová péče o pokožku

29.12.2020 21:12

Čas od času je dobré dopřát pokožce trochu toho osvěžení a regenerace.
K tomu nám, mimo jiné, dokáže skvěle posloužit tělový peeling.
No a aby toho nebylo málo, můžeme podobně osvěžit i své rty.

Tentokrát jsem si vybrala snad ty nejjednodušší recepty, které mají oba jako základ vynikající kokosový olej.

TĚLOVÝ PEELING:

Obě složky pořádně promícháme a můžeme hned použít. Stačí rozetřít/rozmasírovat po celém těle (ideálně ve vaně/sprše), nechat chvíli působit, a pak pořádně smýt.
Po koupeli nezapomeňte pěkně omýt i vanu nebo sprchový kout, ať tam někdo neuklouzne.
Můžeme používat třeba dvakrát týdně.
 

PEELING NA RTY (SCRUB):

Také obě tyhle složky stačí jen promíchat a můžeme hned používat. Pěkně rozpatláme/vmasírujeme do rtů. Kromě toho, že rtům pomáhá, taky skvělě chutná.
Když budeme chtít, můžeme používat klidně ráno a večer.Do obou směsí můžeme přidat třeba také trochu citronu, skořice, kakaa… Všechny tyhle věci mají totiž blahodárný vliv na naší pleť, a pomáhají ji očistit.

 

Kokosový olej

 obsahuje veliké množství antioxidantů a mastných kyselin, které se dostanou hluboko do pokožky. Jde o silně antimikrobiální látku, která dokáže vyčistit i pokožku. Pleť krásně zvláční, vyčistí a provoní. Kokosový olej i sám o sobě působí skvěle proti spálení, a je vhodný i k ošetřování spálené a unavené pokožky.Káva obsahuje velké množství antioxidantů, krásně rozjasní vaší pokožku, bojuje proti celulitidě a její vůně vás zaručeně uklidní.

Cukr pomáhá hydratovat pokožku, odstraňuje mastnotu, má antibakteriální účinky, a vaší pleť krásně zjemní a omladí. (doporučuji nerafinovaný)